Wednesday 04 January 2017

برگزاری مراسم پرفیض دعای زیارت عاشورا درپایانه های مسافربری خلیج فارسبه گزارش روابط عمومی سازمان پایانه های شهرداری بندرعباس:

مراسم پرفیض زیارت عاشورا در نمازخانه پایانه مسافربری خلیج فارس برگزار گردید.

مراسم معنوی وپربرکت زیارت عاشورا با نوای روح نوازش درپایانه طنین انداز شد.گفتنی است این مراسم به غیراز ایام های خاص سال به صورت هفتگی با حضورکارکنان ومدیران سازمان های میادین وساماندهی مشاغل،حمل ونقل وترافیک،پایانه های مسافربری وعموم مردم برگزارمی گردد.

کارشناس امور فرهنگی حجت الاسلام والمسلمین مجیدسالاری بیان کرد:
با توجه به اهمیت موضوع برگزاری مراسم زیارت عاشوراودراعتبارآن همین بس که تمامی علمای شیعه،بدون استثناء اصالت آن راموردتآکیدقرار داده اند وقرائت آن درهر روزدرطول سال به ویژه ماه محرم موردتآکیدقرارگرفته است.می بایست با شور وهیجان هرچه بیشتر درصد فرهنگسازی بوسیله برگزاری چنین مراسمات مذهبی برآییم.
حضرت امام صادق (ع)درحدیثی می فرمایند: "هرکس به وسیله خواندن زیارت عاشورا،جدم حسین(ع)را زیارت کند ،چه از راه دور یا نزدیک ،به خداقسم خداوند هرحاجت مادی ومعنوی داشته باشد،به وی می دهد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در حقیقت برگرفته از عاشورا و مکتب امام حسین(ع) است، افزود:

امروزه باید از یزید ویزیدان بیزاری بجوییم که این درس زیارت عاشورا است. حضرت سیدالشهدا(ع) در آن گرما و سختی جنگ، با اقامه نماز جماعت ظهر، مهم ترین پیام خود را که عبارت بود از احیای ارزش های دینی به نماز را به زیبایی به تصویر کشیدند. فرهنگ نماز و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه و نظامی که نشأت گرفته از حادثه کربلا است باید به صورت ویژه مورد توجه عام و خاص قرار گیرد.

امیداست با برگزاری برنامه های این چنینی بتوانیم به معرفت کامل سیره وشخصیت ائمه اطهار به ویژه امام حسین(ع)درماه حزن واندوه،محرم الحرام برسیم .ان شاالله


شاخه های مطالب