ساخت دروازه خلیج فارس از سوی شهرداری بندرعباس آغاز شد


ساخت دروازه خلیج فارس از سوی شهرداری بندرعباس آغاز شد

وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با قدردانی از طراحی نماد ملّی خلیج فارس، اظهار امیدواری کرد با تلاش شهرداری بندرعباس، این نماد در زمان پیش بینی شده به بهره برداری برسد.
"سلطان زاده" ادامه داد:- مدّت زمان بهره برداری از این طرح ، یکسال است و کمکهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شتاب دادن به بهره برداری از طرح بسیار مؤثر است.
به گفته شهردار بندرعباس، در ساخت این طرح، هنرهای معماری سنتّی ساسانی، کاشیکاری معرق، برجسته کاری مسی، آجر کاری برجسته منقوش و پیکره برجسته تصاویر سرداران شهیدخلیج فارس به کار می رود.

وی اظهار داشت:- امکان تردد بر بام دروازه به وسیله پلّه درون بادگیرها وجود دارد و ساخت نگارخانه همراه با سقف و بدنه شیشه ای بر بام این سازه نیز اندیشیده شده است.
وی افزود:- دروازه خلیج فارس دارای 4 متر عرض، 7 متر ارتفاع، و 11 متر بادگیر همراه با نور پردازی پنهان است و برای ساخت آن افزون بر 6 میلیارد ریال هزینه می شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، در آیین کلنگ زنی این طرح، "محمدجواد سلطان زاده" شهردار بندرعباس با گرامی داشت روز ملّی خلیج فارس گفت:-این طرح نمادین در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه " خلیج فارس برای ما یک مسئله اعتقادی است" همچنین پیوند این آبراه با هویت دینی و ملّی و پاسداشت دلاوری های شهدای خلیج فارس در دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران در ضلع غربی بوستان خلیج فارس ساخته می شود.
همزمان با روز ملّی خلیج فارس و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استاندار هرمزگان، کلنگ ساخت دروازه خلیج فارس به زمین زده شد.
"سید محمد حسینی" گفت:- نامگذاری هر چه بیشتر مناطق به نام خلیج فارس، کاری ارزشمند است و این موضوع، دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بی شماری را بهمراه دارد.دفعات نمایش: 488